Ranking stworzony przez Rating Captain, który sklasyfikował TOP10 agencji SEO w Polsce

W celu stworzenia rankingu opinii z dziesięcioma najlepszymi agencjami SEO w Polsce specjaliści z firmy Rating Captain postanowili wpisać w Mapach Google frazę “agencje SEO”, a następnie wybrać dziesięć firm z największą liczbą opinii i najwyższą średnią ocen. Wybrana grupa agencji SEO została następnie poddana przez ekspertów szczegółowym audytom za pomocą narzędzia Reviews Audit. Dzięki temu, że wspomniane narzędzie uwzględnia wiele ważnych parametrów, możliwe stało się ustalenie kolejności agencji w rankingu TOP10.

Co to jest Rating Captain?

Rating Captain to aplikacja i przedsiębiorstwo założone w 2019 roku. Wrocławska firma rewolucjonizuje rynek zarządzania opiniami online. Wykorzystując sztuczną inteligencję, a także technologię analizy big data daje właścicielom firm możliwość budowania pozytywnego wizerunku. Co ważne Rating Captain specjalizuje się nie tylko w budowaniu wizerunku firm, ale także budowaniu wizerunku produktów i usług. Twórcami aplikacji są Mateusz Piwnicki, a także Karol Bocheński. Poza bezpośrednim wpływem na wizerunek i sprzedaż firm aplikacja Rating Captain pomaga także przewidywać zachowania konsumentów.

Opisywane narzędzie potrafi także mierzyć reakcje na oferowane produkty.

Opinie i inne reakcje klientów można nie tylko zmierzyć, ale także przewidzieć. Dzięki wspomnianej technologii możliwe jest podejmowanie lepszych decyzji marketingowych i sprzedażowych. Eksperci z Rating Captain mają dostęp do zaplecza naukowego, a w związku z tym mogą prowadzić prace badawczo-rozwojowe. Badania prowadzą zatem współpracy z ekspertami SWPS w zakresie psychologii społecznej, a także procesów komunikacyjnych oraz we współpracy z naukowcami Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Przedsiębiorstwo Rating Captain zdecydowanie ma aspiracje na sukces międzynarodowy. Produkt w postaci aplikacji ma bowiem nie tylko potencjał, ale również jest podparty badaniami i rozwijany.

Jak wygląda ranking opinii autorstwa Rating Captain?

Ranking agencji SEO został opatrzony audytami przeprowadzonymi za pomocą narzędzia Reviews Audit. Ranking opinii autorstwa Rating Captain obejmuje następujące agencje SEO:

 1. SEOSEM24 (klasa A na tablicy zaufania)
 2. Widoczni Poznań (klasa A)
 3. Delante Kraków (klasa B)
 4. Grupa TENSE Poznań  (klasa B)
 5. Semcore Poznań  (klasa B)
 6. Sempire Poznań  (klasa B)
 7. Artefakt Wrocław  (klasa B)
 8. EACTIVE Wrocław  (klasa B)
 9. Internetica Warszawa  (klasa B)
 10. SEOGroup Gdynia  (klasa B)

SEOSEM24 na pierwszym miejscu wyróżnia się stałym przypływem opinii, a także wysokim zaangażowaniem w komunikację z klientami. Wspomniana agencja SEO charakteryzuje się następującymi parametrami: średnia ocena: 4.97, liczba opinii: 393, nowe opinie w ostatnim kwartale: 156, średnia długość opinii: 137 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 8%. Prowadząca w rankingu firma wyróżnia się także przynależnością do klasy A na tablicy zaufania.

Klasa jest przyznawana agencjom w zależności od liczby opinii, a także średniej ocen.

SEOSEM 24 opinie - logo.

Druga w klasyfikacji jest agencja SEO Widoczni Poznań. Widoczni Poznań jako firma także mieści się w klasie A na tablicy zaufania. Agencja wyróżnia się następującymi parametrami: średnia ocena: 4.92, liczba opinii: 386, nowe opinie w ostatnim kwartale: 23, średnia długość opinii: 177 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu w wysokości 8%. Widoczni Poznań wyróżnia się bardzo wysoką średnią ocen, a także niską liczbą negatywnych opinii.

Widoczni logo.

Na trzecim miejscu w rankingu Rating Captain znajduje się Delante Kraków. Wspomniana agencja otrzymała klasę B na tablicy zaufania. W tym wypadku średnia ocena to: 4.83, liczba opinii: 193, nowe opinie w ostatnim kwartale: 18, średnia długość opinii: 206 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 26%. Delante Kraków wyróżnia się krótkim czasem reakcji na opinie, a także tym, że firma zareagowała na aż 95% opinii.

Delante logo.

Czwartą lokatę w rankingu opinii zajmuje Grupa TENSE Poznań. Wspomniana agencja SEO przynależy do klasy B na tablicy zaufania, a jej średnia ocena to: 4.33, liczba opinii: 330, ma 15 nowych opinii w ostatnim kwartale, średnia długość opinii to 275 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wynosi 23%. Grupa TENSE Poznań wyróżnia się średnim czasem odpowiedzi, który trwa jedynie 1 dzień.

Tense logo.

Piąta agencja SEO w rankingu to Semcore Poznań. Średnia ocena w tym wypadku to: 4.82, liczba opinii: 162, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 6 razy, średnia długość opinii to 256 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wyniósł 12%. Semcore Poznań także należy do klasy B na tablicy zaufania. Bardzo dobre oceny to najmocniejsza strona firmowej wizytówki Semcore Poznań.

Semcore logo.

Na szóstym miejscu znajduje się Sempire Poznań. Wyróżniona agencja mieści się w klasie B na tablicy zaufania. W tym wypadku średnia ocena to: 4.8, liczba opinii: 96, nowe opinie w ostatnim kwartale: 9, średnia długość opinii: 175 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 10%. Agencja Sempire Poznań wyróżnia się stałym wzrostem średniej oceny.

Sempire logo.

Siódme miejsce w klasyfikacji Rating Captain zajmuje Artefakt Wrocław. Artefakt jako agencja także otrzymała klasę B na tablicy zaufania. Średnia ocena to: 4.4, liczba opinii: 173, nowe opinie w ostatnim kwartale: 12, średnia długość opinii: 191 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 21%.

Artefakt logo.

Na ósmej pozycji w Rating Captain znajduje się agencja EACTIVE Wrocław. Średnia ocena to: 4.48, liczba opinii: 80, nowe opinie w ostatnim kwartale: 3, średnia długość opinii: 229 znaków, a odsetek opinii bez tekstu: 22%. EACTIVE Wrocław przynależy do klasy B na tablicy zaufania. W tym wypadku średni czas reakcji wynosi zaledwie 1 dzień, co niewątpliwie jest cechą wyróżniającą.

Eactive logo.

Dziewiąte miejsce w klasyfikacji zajmuje Internetica Warszawa. W tym wypadku średnia ocena to: 4.35, liczba opinii: 106, nowe opinie w ostatnim kwartale: 4, średnia długość opinii: 226, nowe opinie w ostatnim kwartale: 4, średnia długość opinii: 226 znaków ze spacjami, a także odsetek opinii bez tekstu w wysokości 23%. Internetica Warszawa wyróżnia się opiniami o długości średnio aż 226 znaków. Klienci wykazują się zatem wysokim poziomem zaangażowania.

Internetica logo.

Na dziesiątej lokacie znajduje się agencja SEOGroup Gdynia. W tym wypadku średnia ocena to: 4.99, liczba opinii: 72, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 1 raz, średnia długość opinii to 189 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wyniósł 8%. SEOGroup Gdynia także mieści się w klasie B na tablicy zaufania. Agencja otrzymała w dniu tworzenia rankingu tylko jedną ocenę poniżej 5!

SEOGroup logo.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym w rankingu agencjom SEO. Obecność w prestiżowym rankingu od Rating Captain można tym bardziej docenić ze względu na to, że liczba agencji SEO jest w Polsce bardzo duża. Znalezienie się w topowej dziesiątce to zatem ogromny sukces.

Jak wyglądają przeprowadzone za pomocą Reviews Audit audyty?

Specjaliści z Rating Captain przeprowadzają analizy i oceny za pomocą narzędzia Reviews Audit. Wspomniane narzędzie pozwala przeanalizować oceny i recenzje. Możliwe dzięki niemu jest uzyskanie jasnego obrazu swojej sytuacji. Audyt recenzji przeprowadzony w Reviews Audit jest całkowicie bezpieczny, gdyż właściciel firmy nie musi obawiać się przecieków danych. Niewątpliwym atutem Reviews Audit jest także fakt, że aplikacja jest całkowicie darmowa. Reviews Audit to narzędzie, które pozwala zbadać opinie i recenzje, korzystając z prostego i intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego, który pomaga analizować dane. Dashboard składa się z wyników, takich jak między innymi:

 • Szczegóły wyników,
 • Twoje profile,
 • Główne skargi,
 • Konkurencja Google,
 • Słowa kluczowe,
 • Podsumowanie

i wielu innych. Twórcy Reviews Audit współpracują z ekspertami od budowania wizerunku, czyli nie tylko z Rating Captain, ale także z Brand24. Co ważne audyty przeprowadzone za pomocą narzędzia Reviews Audit obejmują także porównanie z konkurencją.

Dlaczego oceny i opinie na temat agencji SEO są tak ważne?

W każdej strategii marketingowej opinie i oceny są naprawdę ważne. Pozytywne opinie w dużej ilości przyciągają klientów, w przeciwieństwie do negatywnych recenzji. Podobnie jest z ocenami. Internauci bardzo chętnie zapoznają się z dostępnymi opiniami i sprawdzają oceny firm, gdyż nie chcą trafić na przykład na oszustów lub firmy po prostu nierzetelne. Z drugiej strony negatywne opinie są naturalnym zjawiskiem dla każdej działalności i pozwalają właścicielom firm wyciągnąć wnioski z konstruktywnych wpisów. Z całą pewnością warto pogratulować agencjom SEO wyróżnionym w rankingu opinii doskonałych średnich ocen, a także bardzo dużej liczby pozytywnych recenzji. W innym wypadku żadna z tych firm nie znalazłaby się przecież w rankingu top 10 agencji SEO w Polsce.

Dlaczego wyróżnione w rankingu agencje skorzystają na tym?

Wszystkie wyróżnione w rankingu TOP10 agencji SEO w Polsce firmy, czyli SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków, Grupa TENSE Poznań, Semcore Poznań, Sempire Poznań, Artefakt Wrocław, EACTIVE Wrocław, Internetica Warszawa, a także SEOGroup Gdynia sporo skorzystają na wyróżnieniu. Wymienić można bowiem korzyści, takie jak:

 • wartość promocyjna rankingu,
 • prestiż i polepszenie wizerunku firm,
 • wyższy poziom zaufania ze strony osób, które szukają usług marketingu internetowego.
 • powód do satysfakcji dla pracowników i możliwość wpisania informacji o wyróżnieniu na przykład w CV,
 • sugestie dla właścicieli firm, co można polepszyć, jeśli chodzi o zarządzanie opiniami. (sugestie pochodzące z Reviews Audition).

Podsumowując, eksperci z Rating Captain stworzyli ranking dziesięciu najlepszych agencji SEO w Polsce, wybierając je w wynikach wyszukiwania Google Maps. W dalszej kolejności specjaliści platformy do budowania pozytywnego wizerunku przeprowadzili szczegółowe audyty wszystkim wyróżnionym firmom. Wyniki uzyskane w Reviews Audition pozwoliły ustalić kolejność w rankingu, dzięki czemu klasyfikacja jest całkowicie obiektywna. W wyniku przeprowadzonych audytów firmy sporo zyskały. Powyższy ranking to także doskonałe źródło informacji dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty marketingu internetowego.