Słomki zdatne do kompostowania są przyjazne dla środowiska!

Papierowe słomki ulegają procesowi kompostowania. Jednak jakie ma to znaczenie? Otóż okazuje się, że wbrew pozorom, nie małe. Przyjrzyjmy się najpierw sednu sprawy. Bardzo istotnym problem, z którym przychodzi się nam zmierzyć, jako społeczeństwu, jest zaśmiecenie naszej planety. Te śmieci to w większości plastik. Naszą planetę zaśmieca obecnie 8 miliardów ton plastiku. Większość z tych śmieci nie nadaje się do recyklingu, a proces biodegradacji, trwa setkami lat. Do samych mórz, poprzez kanały i rzeki dostaje się 8 mln ton plastiku rocznie!

Co oznacza nadmiar plastiku?

Doprowadza on do coraz częstszych widoków zaśmieconych plaż i stert śmieci, dryfujących po morzu. Plastik to potoczna nazwa tworzyw sztucznych. A jak dobrze wiemy tworzywa sztuczne często są bardzo toksyczne. Każdy zapewne wie jak trujący jest dym, gdy ktoś nieumyślnie pali plastik w piecu. Te wszystkie śmieci, nie tylko psują nam krajobrazy, one przede wszystkim niszą nam ekosystem. Zatruwają zarówno rośliny, zwierzęta oraz nas samych. Aby przeciwdziałać temu co obecnie ma miejsce, każdy z nas musi ograniczyć zużycie plastiku. Wybierając kompostowalne słomki, każdy z nas może zacząć zmianę we własnym zakresie. Te z plastiku jak już wiemy mają bardzo negatywny wpływ na nasze środowisko. Ich proces biodegradacji trwa od 100 do nawet 1000 lat. A ilości dziennie zużywanych słomek są przerażające. W USA dziennie, średnio zużywa się ich 500 mln, a w Polsce 3 mln. Zamieniając te słomki z tworzyw sztucznych, na papierowe słomki, praktycznie pozbywamy się problemu w tym zakresie. Mogą one być nawet wykorzystane jako składnik kompostu i następnie służyć jako nawóz dla roślin. Kompostowalne słomki są po prostu przyjazne dla środowiska. Stosowanie takich słomek zamiast tradycyjnych naprawdę bardzo pomaga naszej planecie. Nie bądź obojętny i sprawdź: https://papierowe.slomki.biz/

Firmy wybierają eko słomki

Coraz więcej międzynarodowych firm, zdaje sobie sprawę z tego i sami wychodzą naprzeciw oczekiwaną klientów. Świetnym przykładem jest sieć lokali Starbucks. Oczywiście, nie brakuje również lokalnych restauracji, czy sklepów wprowadzających pro ekologiczne zmiany. Papierowe słomki w niczym nie ustępują tym z plastiku. Komfort spożywania ulubionych płynów jest bez zmian, a i często te słomki są ozdobione w piękne wzorki. Warto przy następnych zakupach dokonać refleksji i wybrać te neutralny dla środowiska produkty.

Kategorie Dom