Jak usunąć wizytówkę Google?

Jak usunąć wizytówkę Google to chyba jedno z najczęstszych pytań, które pojawiają się odnośnie prowadzenia profili na social mediach. Właściciele firm często zastanawiają się jak to zrobić, gdy otrzymają negatywne komentarze na swojej wizytówce Google. Co więcej, coraz częściej chcą też tego dokonać firmy, które zaczynają otrzymywać negatywne wpisy od osób, które nigdy nie były ich klientami. W jaki sposób pozbyć się wizytówki Google?

Jak usunąć wizytówkę Google

Jak usunąć wizytówkę Google?

Jeśli zastanawiacie się dlaczego tak wiele osób poszukuje informacji związanej z usunięciem wizytówki Google, to odpowiedź jest bardzo prosta. Amerykański gigant nie daje takiej prostej możliwości zresetowania opinii o firmie, jak konkurencyjne portale. Na przykład na Facebooku każdy może stworzyć dowolny Fanpage np. firmowy. Co więcej, można dowolnie go modyfikować i na przykład wyłączyć możliwość zostawiania recenzji na temat danej firmy.

Dzięki temu, jeśli ktoś ma problem z negatywnymi opiniami to po prostu może wyłączyć taką opcję. Co więcej, w momencie, w którym na przykład firma upadła, albo po prostu chcemy zamknąć konto na Facebooku, to można to zrobić w bardzo prosty sposób. Należy tylko i wyłącznie wybrać opcję usuń Fanpage i zostanie on usunięty po 30 dniach.

Mapy Google nie są tak przyjazne dla użytkowników

Niestety, okazuje się, że wizytówki Google nie są aż tak przyjazne dla użytkowników. W momencie, w którym pojawiło się wiele negatywnych opinii wiele osób chce je po prostu usunąć. Nie jest to takie proste, gdyż nie można zrobić tego samemu, ani wyłączyć opcji dodawania recenzji. Można zgłaszać poszczególne opinie, lecz nie zawsze wykazuje to oczekiwany rezultat i co więcej jest to uciążliwy proces, który wymaga dużej ilości czasu.

Niektórzy myślą nad tym, aby stworzyć po prostu nową wizytówkę, której opinie będą wyzerowane. Cóż, jest to jakiś pomysł, który miałby sens, gdyby nie fakt, że nie można tego zrobić. To znaczy może i da się dodać nową wizytówkę, lecz zostanie ona usunięta. Co ciekawe, jeśli tak się nie stanie, to opinie i tak automatycznie zostaną przeniesione ze starej wizytówki na nową, więc w ogólnym rozrachunku nie ma to większego sensu.

Dlaczego nie jest to proste?

Usunięcie wizytówki nie jest proste, gdyż Google chce, aby zamieszczane były prawdziwe informacje, którymi będą mogli kierować się użytkownicy. Co więcej, bardzo wiele wizytówek powstaje automatycznie, gdyż Google korzysta z ogólnodostępnych danych np. zaciągając dane z CEIDG. Dla niektórych może wydać się to absurdalne, ale niestety tak to działa i nie zapowiada się, aby ten mechanizm został zmieniony przez Google. Dlatego też próby związane ze stworzeniem nowego profilu nie mają większego sensu. Gdyż, albo zostanie on usunięty, lub po kilku tygodniach opinie same się przeniosą.

Usuwanie wizytówki Google

Pierwszy sposób jest możliwy tylko i wyłącznie w momencie, w którym firma faktycznie zostanie zamknięta. Jeśli firma zakończy swoją działalność, to można oznaczyć ją jako zamknięta na stałe. Jednakże trzeba wiedzieć, że przez jakiś czas będzie nadal widniała na portalu, aby użytkownicy wiedzieli co się stało z firmą. Oczywiście, w tym czasie Google sprawdzi w CEIDG czy faktycznie firma została zamknięta.

Drugi sposób jest możliwy tylko w niektórych przypadkach. Polega on na tym, że można zamknąć starą wizytówkę i stworzyć nową. Jednakże, jest jedno, ale które polega na tym, iż musi się zmienić lokalizacja firmy. Nie może być to wirtualna zmiana, a prawdziwa, która zostanie opublikowana w np. CEIDG. Co za tym idzie, jest to opcja dostępna tylko dla niektórych osób. Jeśli chodzi oto, jak usunąć wizytówkę Google, to jak widać nie jest to skomplikowany proces. Jednakże jest tak, tylko i wyłącznie wtedy, gdy firma na stałe zmienia swoją lokalizację lub zostanie zamknięta.