Kurs Excel czy warto go zrobić?

Kurs Excel to coraz gorętszy temat. Dzieje się tak dlatego, że coraz to więcej firm poszukuje pracowników, którzy mają wiedzę dotyczącą tego oprogramowania. Niestety, wielu osobom się wydaje, iż takowa posiadają, lecz po jej weryfikacji okazuje się, że tak nie jest. W takim razie jak być dobrym z Excela?

Kurs Excel - wrocław

Rośnie świadomość ludzi związana z umiejętnościami w oprogramowaniu MS Excel. Coraz więcej osób dostrzega, że wiedza, którą zdobyli w szkole lub na studiach nie jest wystarczająca i tak naprawdę, to umożliwia wykonywanie tylko i wyłącznie podstawowych czynności. Jak pewnie się domyślasz, wiedza ta jest dla większości pracodawców zbyt mała.

Oczywiście, nadal można spotkać się z wieloma CV, w których kandydat ma zapisane, iż ma opanowanego Excela na poziomie zaawansowanym. Na szczęście, takich sytuacji jest coraz mniej, a sama świadomość rośnie.

Jak nauczyć się Excela?

Tak naprawdę istnieją dwie drogi, aby opanować to oprogramowanie. Jedna wiedzie przez szukanie różnego rodzaju poradników i rozwiązań, a druga na udanie się na kurs excel. Każda z nich ma swoje wady i zalety, lecz tak naprawdę najlepszym sposobem na opanowanie tego programu jest skorzystanie z tych dwóch opcji.

Kurs Excel może być naprawdę ciekawym doświadczeniem, ponieważ to na nim znajduje się trener, który posiada już odpowiednią wiedzę. Potrafi on ją przekazać oraz na bieżąco może pomagać w podejmowaniu różnych kroków i rozwiązywaniu problemów. W każdym momencie kursu można zadać mu nurtujące pytanie, czego brakuje podczas nauki samemu. Co więcej, na kursie otrzymuje się różnego rodzaju materiały, które można analizować w domu, w celu zwiększenia swojej wiedzy. Niestety, jako, że jest to kurs, to należy za niego zapłacić, jednakże te pieniądze mogą się szybko zwrócić.

W przypadku nauki samemu zdobywa się wiedzę, lecz jest to zdecydowanie wolniejsze. Co więcej, w przypadku jakiegoś problemu należy go opisywać na różnego rodzaju forach, a odpowiedzi wcale nie muszą nas satysfakcjonować.

Połącz kurs i naukę samodzielną

Wydaje mi się, że mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kursu z excela i nauki samodzielnej. Udając się na kurs poznasz w zależności od stopnia zaawansowania różnego rodzaju funkcje oraz nabędziesz umiejętności. Jednakże tak naprawdę pracując samemu dowiesz się o istnieniu innych tajników.

Co więcej, ważnym elementem jest również samo ćwiczenie, które jest ciężkie bez posiadania wiedzy z zakresu różnych tematów. Ciekawym sposobem na naukę jest też wyszukiwanie problemów i próba rozwiązania ich samemu bez użycia intertnetu. Dzięki temu można się wiele nauczyć oraz mieć większą satysfakcję z ukończenia zadania.

Kurs Excel

Kurs Excel

Szukając w gogle kurs excel warto udać się na ten, który ma wiele pozytywnych opinii i w którym nauczają praktycy. Teorię każdy może sobie samemu przeczytać, jednakże udając się na kurs zależy nam na poznaniu praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać w pracy. Dlatego też wybierz mądrze, aby później nie żałować. Kurs Excel może zmotywować i w pewnym stopniu zwiększyć umiejętność kojarzenia i analizy, które są bardzo ważne w działaniu w arkuszu kalkulacyjnym.