Pożyczki online – 3 powody, dla których są tak popularne

Podejście Polaków do pozabankowych firm pożyczkowych zmieniło się diametralnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Obecnie pożyczki online to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych, po które sięgają już nie tylko ci, którzy nie mogą liczyć na kredyt w banku.

  1. Wygodne i szybkie pożyczki przez internet
  2. Elastyczne pożyczki online
  3. Nowoczesna forma pożyczania

Nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim, która miała miejsce w 2016 roku, wprowadziła liczne zmiany w przepisach dotyczących pożyczek pozabankowych. Odgórnie narzucony limit wysokości odsetek i kosztów pozaodsetkowych spowodował wzrost zainteresowania pożyczkami online, które zaczęto uważać za bezpieczniejsze niż dotychczas.

Wygodne i szybkie pożyczki przez internet

Pożyczki online wygrywają z pożyczkami bankowymi głównie pod względem czasu, jaki jest potrzebny na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej i dostęp do pieniędzy. Obecnie konsumenci coraz częściej doceniają możliwość załatwienia formalności w sieci, bez potrzeby umawiania się na spotkania, wychodzenia z domu lub wizyty w placówce pożyczkodawcy. To wszystko zapewniają szybkie pożyczki przez internet. Cała procedura ich przyznawania przebiega w sieci, a w wielu przypadkach od momentu złożenia wniosku do chwili otrzymania przelewu nie mija więcej niż kilkanaście minut. Możliwość dokonania formalności online i krótki czas oczekiwania na procedowanie wniosku i wypłatę sprawiają, że pożyczki online zyskały wielu zwolenników.

Elastyczne pożyczki online

Zaletą pożyczek online jest nie tylko wygodna forma załatwienia formalności, ale również możliwość swobodnego doboru kwoty kapitału i okresu kredytowania. Każda firma wyznacza inny minimalny i maksymalny próg pożyczki oraz okresu jej spłaty, jednak w ramach tych limitów to klient może decydować o tym, kiedy i w ratach jakiej wysokości spłaci swoje zobowiązanie. Dzięki temu wysokość miesięcznego zobowiązania wobec pożyczkodawcy można ustalić na takim poziomie, który nie będzie nadmiernie obciążający dla domowego budżetu, a zatem spłata pożyczki będzie możliwa w wyznaczonym terminie przez cały okres kredytowania. Wysokość rat i ich ilość jest zależna oczywiście od takich kwestii jak oprocentowanie i dodatkowe koszty pożyczki, jednak w dużej mierze to klient decyduje o tym, jak szybko spłaci zobowiązanie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że coraz więcej firm pożyczkowych wprowadza do swojej oferty darmowe pożyczki online lub promocje, w ramach których można m.in. liczyć na niższe niż dotychczas oprocentowanie. Szczególną popularnością cieszą się chwilówki za 0 zł, czyli pożyczki, do których pożyczkodawcy nie doliczają żadnych kosztów, nawet odsetek. Warunkiem jest jednak spłacenie takiej pożyczki w terminie i w całości.

Nowoczesna forma pożyczania

Oprócz wygody, szybkości i elastyczności, klienci firm pozabankowych doceniają również nowoczesną formę udzielania pożyczek online. Chcąc pożyczyć pieniądze, klient nie musi składać u pożyczkodawcy wielu dokumentów. W większości przypadków pomija się zaświadczenia o zarobkach czy dochodach i kopię dokumentu tożsamości, a ocena zdolności kredytowej jest dokonywana automatycznie, zwykle na podstawie szczegółowych algorytmów. Umowę zawiera się na odległość, a weryfikacja danych następuje, np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Przykładowo, pożyczka ratalna z supergrosz.pl jest udzielana jedynie na podstawie wniosku i złożonych w nim oświadczeń. Aby ją uzyskać, wystarczy posiadać dowód osobisty, konto w banku w polskiej walucie i telefon komórkowy.