Tanie noclegi Hiszpania

Tanie noclegi Hiszpania takie hasło jest bardzo często wpisywane w okresie wakacyjnym. Nic w tym dziwnego, ponieważ lubimy podróżować, a jeszcze bardziej lubimy nie wydawać na podróże dużych sum. Każdy z nas lubi mieć świadomość, że zrobił dobry interes i nic w tym złego. Wbrew pozorom szukanie tanich noclegów w Hiszpanii nie jest takie trudne. Wystarczy stosować się do rad, które znajdziecie poniżej no i mieć trochę szczęścia.

Tanie noclegi Hiszpania

Bilet kupiony, samochód zarezerwowany, ale noclegu brak? Zdarza się i tak, lecz nic straconego, ponieważ z odrobiną szczęścia można znaleźć go w naprawdę atrakcyjnej cenie. Chociaż na początek musimy wyjaśnić jedną kwestię, a mianowicie definicję słowa „tanio”, otóż nie będzie dla nikogo zaskoczeniem kiedy napiszę, że jest to pojęcie względne. Dla każdego oznacza coś innego, więc moje wskazówki będą uniwersalne.

Tanie noclegi Hiszpania – jak je znaleźć

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić jest sprawdzenie topografii miasta i przeanalizowanie gdzie znajdują się miejsca uczęszczane przez turystów i główne węzły komunikacji. Przy takich miejscach ceny będą droższe warto, więc sprawdzić ich okolice. Trzeba jednak pamiętać, że wybór odległego miejsca, może nie być dobrym pomysłem, ponieważ wtedy będzie trzeba wszędzie dojeżdżać, a to się wiąże z kosztami. Czasami warto dopłacić za nocleg i w ogólnym rozrachunku wyjść lepiej niż z dojazdami, za które trzeba płacić.

Sprawdź opinie

Znalazłeś świetne miejsce? To naprawdę super, lecz zanim je zarezerwujesz to sprawdź opinie. Wbrew pozorom często zdarza się tak, że atrakcyjnie wyglądający hotel/aparatment/hostel z dobrą ceną okazuje się czymś całkowicie innym niż w ogłoszeniu. Warto, więc sprawdzić opinie, aby później się nie zdziwić. Co więcej, warto przyjąć sobie, że przeglądane noclegi w skali 1-10 muszą mieć średnią 7.0 oraz opinii ma być minimum 50. Dodatkowo, dobrze jest sprawdzić ostatnie opinie oraz zakładkę negatywne opinie. Bowiem coś co dla kogoś jest rozczarowujące dla nas nie musi. Sprawdzając recenzje użytkowników można posłużyć się portalem zoover oraz trapadvisor.

Gdzie znaleźć tanie noclegi?

Szukając taniego noclegu warto skorzystać ze stron internetowych:

  • Booking – jest to chyba najpopularniejsza platforma, w której można znaleźć nocleg. Dostępne są tam miejsca w pokojach wieloosobowych, hostele, hotele i apartamenty
  • AirBnB – platforma, na której można znaleźć mieszkanie, dom lub pokój od innej osoby, która je zamieściła
  • HRS – miejsce, w którym można trafić na promocje w hotelu 4*/5*
  • Accorhotels – sytuacja analogiczna co przy HRS. Szukamy promocji
  • Casamundo – portal, w którym można znaleźć i zarezerwować domek lub aparatament
  • Trivago – porównywarka ofert z różnych portali