Casamundo Hiszpania – Tanie podróżowanie

Casamundo Hiszpania – Wybierasz się na wakacje? Twoim celem jest Hiszpania? Nie chcesz przepłacać i interesują Cię tylko tanie noclegi w Hiszpanii? To dobrze się składa! W tym artykule dowiesz się jak je znaleźć.

Jeszcze nie tak dawno temu ludzie nie wyobrażali sobie wakacji bez biura podróży. Teraz się to zmienia i coraz chętniej ludzie wybierają samodzielne zorganizowanie wymarzonej wycieczki. Jak tanio podróżować? Jak znaleźć tani nocleg? Takich pytań pojawia się sporo, a wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy trochę wolnego czasu, szczęścia i cierpliwości.

Casamundo Hiszpania – Jak wyjechać bez biura podróży

Przede wszystkim trzeba zastanowić się co oferuje biuro podróży. Korzystając z oferty pośrednika oszczędzamy dużo czasu, ponieważ zakup wyjazdu możemy zamknąć jednym wyjściem do biura podróży. Kolejną zaletą jest fakt, że biura wykonują wiele rezerwacji, a co za tym idzie mają duże zniżki. Zdarza się, że są one konkurencyjne z wyjazdami realizowanymi samemu. Szczególnie, gdy skorzystamy z oferty First Minute lub Last Minute. Kupując wakacje w biurze otrzymujemy ich cały plan i wszystko jest od razu zaplanowane, więc w pewnym sensie taki wyjazd nie powoduje niepokoju związanego z faktem, że coś może się nie udać.

Jak rezerwować wakacje samemu?

Na początek musisz zastanowić się kiedy chcesz wyjechać. Jeśli masz wybrany konkretny termin, ale tak właściwie nie wiesz do jakiego kraju lub regionu chcesz wyjechać, to możesz skorzystać z wyszukiwarki azair.eu. Jest to rewelacyjny portal, ponieważ możesz na nim wybrać kraj, region lub konkretne lotnisko, z którego chcesz lecieć gdziekolwiek, do danego kraju, regionu lub konkretnego miasta. Co więcej, możesz wybrać np czas, w którym chcesz polecić i ile minimalnie oraz maksymalnie dni chcesz spędzić na miejscu. Żeby jeszcze tego było mało istnieje możliwość dopasowania, w których dniach i o jakiej godzinie ma się odbyć lot w jedną i drugą stronę. Sam często korzystam z tej platformy wybierając dowolną destynację żeby zdać się na los.

Casamundo Hiszpania Fly4Free

Po uzupełnieniu wszystkich parametrów ukażą się wyniki, które automatycznie będą posortowane od najtańszych do najdroższych lotów.

Jak znaleźć nocleg?

Jeśli, jakiś lot Cię zainteresuje, to kolejnym krokiem, który powinieneś wykonać jest sprawdzenie cen hoteli, hosteli lub mieszkań do wynajęcia. Wśród najpopularniejszych portali można wyróżnić Casamundo, Booking, Trivago i Airbnb. Podczas wyboru idealnego miejsca na nocleg warto zwrócić uwagę na to w jakich godzinach odbywa się zameldowanie i wymeldowanie. Kolejnym ważnym aspektem jest położenie np. hotelu. Moim zdaniem warto czasami dopłacić do położonego w centrum lub okolicach, ponieważ nie trzeba wtedy tracić czasu na codzienny dojazd.

Casamundo Hiszpania

Rezerwacja

Gdy sprawdzisz ceny noclegów i będą one mieściły się w Twoim budżecie, to kolejnym krokiem jest zarezerwowanie lotów i samego noclegu. Po ich zrobieniu pozostał Ci zakup ubezpieczenia na wyjazd, do tego polecam porównywarkę polis turystycznych rankomat. Co więcej, jeśli wybierasz się do państw członkowskiego w UE/EFTA złóż wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świad­czeń zdrowotnych.

Polecane strony z tanimi wakacjami

Jeśli lubisz podróżować pod wpływem impulsu to warto przeglądać w czasie wolnym portale takie jak Fly4Free lub WakacyjniPiraci.  Na nich znajdziecie gotowe propozycje wyjazdów, które często zamieszczane są z całym pakietem tzn. lot, nocleg i samochód. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to okazje takie jak w biurach podróży, więc i tak musicie wszystko samemu zarezerwować sami.

To jak? Wybieracie się na swoje wymarzone wakacje Casamundo Hiszpania?